مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل:

تداوم نظارت‌های پیشگیرانه دیوان محاسبات بر دستگاههای اجرایی/عدالت آموزشی در نقاط مختلف استان اردبیل اجرایی شود

مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل گفت: نظارت‌های پیشگیرانه و هدایتگرانه دیوان محاسبات از دستگاههای اجرایی استان برای رفع محرومیت زدایی و توسعه همه جانبه استان تداوم دارد.

به گزارش پایگاه خبری اردبیل رسا به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات استان اردبیل، عقیل شکری پیش از ظهر امروز به همراه معاون اجرایی و تفریغ بودجه، هیات حسابرسی مربوطه دیوان محاسبات استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان در بازدید از برخی پروژه‌های آموزشی و ورزشی آموزش و پروزش ، اظهار کرد: اجرا و تکمیل پروژه‌های جدید در این حوزه از اهمیت بسزایی در توسعه سرانه ورزشی و آموزشی استان برخوردار است که امید است در این راستا با رعایت موارد قانونی و مالی قدم‌های مثبتی برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بارزترین موضوع در هر دستگاهی شفافیت در بودجه، هزینه، درآمد و مواردی از این قبیل، به ویژه در دستگاه‌هایی مانند آموزش و پرورش است، افزود: حساسیت کار و دقت نظر مسئولین در حوزه‌های گوناگون یک ضرورت است، اما حوزه مالی جایگاه ویژه‌ای را دارد؛ چرا که بیت المال بسیار مهم و دقیق باید دنبال شود.

مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل با بیان اینکه اهمیت و تأثیرگذاری عدالت آموزشی بر عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق محروم و نقاط مختلف استان، یکی از مباحث مهم نظام آموزشی است، گفت: افزایش زیرساخت‌های علمی و نشاط آفرین و به‌روز‌رسانی سیستم آموزشی در حوزه تعلیم‌و‌تربیت را در این مناطق به امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر تبدیل کرده است که باید این مورد توجه جدی شود.

شکری در ادامه با اشاره به حمایت‌های دیوان محاسبات استان اردبیل در این زمینه تصریح کرد: نظارت‌های پیشگیرانه و هدایتگرانه دیوان محاسبات از دستگاههای اجرایی استان نظیر آموزش و پرورش برای رفع محرومیت زدایی و توسعه همه جانبه استان تداوم دارد./