مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل:

پیشرفت 95 درصدی تالار وزنه‌برداری اردبیل

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: ۵ میلیارد تومان اعتبار جاری به‌صورت مستقیم به استان تخصیص داده شد تا بدهی‌های انباشته شده اداره کل در حوزه‌های جاری و هیات‌های ورزشی پرداخت شود.

به گزارش اردبیل رسا، سجاد انوشیروانی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری مسئولان استان، ۵ میلیارد تومان اعتبار جاری به‌صورت مستقیم به استان تخصیص داده شد تا بدهی‌های انباشته شده اداره کل ورزش و جوانان استان در حوزه‌های جاری و هیات‌های ورزشی پرداخت شود.

وی افزود: ۵٠ هیات ورزشی در شهرستان اردبیل، بیش از ۳۵۰ هیات ورزشی در شهرستان‌های استان و ۹۰ سازمان مردم‌نهاد در استان فعالیت می‌کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل تشریح کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که در خصوص اماکن ورزشی انجام گرفت، تمام مشکلات اماکن ورزشی به صورت تخصصی و جدی احصا شد که برای بهسازی و بازسازی این اماکن در سطح استان، بیش از یک‌صد میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 تالار وزنه‌برداری اردبیل در اردیبهشت ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد

انوشیروانی در خصوص تکمیل پروژه‌های در حال احداث به ویژه تالار وزنه‌برداری اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر اعتباری از ارزش افزوده به حساب اداره کل واریز نشده است و از ۱۰۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده فقط ۱۵ درصد تخصیص داده می‌شود و تلاش می‌کنیم تالار وزنه‌برداری اردبیل که بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در سریع‌ترین زمان ممکن و طی اردیبهشت ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر سعی کردیم تمام پروژه‌های استان را فعال کنیم و تلاش خواهیم کرد که ۱۰ پروژه را در سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسانیم.

انوشیروانی در خصوص سرانه ورزشی اذعان کرد: متاسفانه استان اردبیل سرانه ورزشی پایینی داشته و در شمار استان‌های متوسط به بالا قرار دارد و بر همین اساس شهرستان کوثر با سرانه ۲ متر بیشترین سرانه ورزشی و شهرستان اردبیل پایین‌ترین سرانه را در بین شهرستان‌های استان دارد.

وی گفت: اداره کل ورزش و جوانان اردبیل به لحاظ تملک دارایی‌های ثابت و صدور اسناد برای این دارایی‌ها جزء استان‌های برتر بوده و و تمام املاک و فضاهای ورزشی در سطح استان داری سند رسمی هستند.

انتهای پیام/