نماینده مردم گرمی و انگوت:

تحقق شعار سال در گروی هماهنگی تیم اقتصادی دولت است

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: اعضای تیم اقتصادی دولت که به طور مستقیم با حوزه تولید و مهار تورم ارتباط دارند باید هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند تا بتوانیم تورم را مهار کنیم و به دنبال آن شاهد رونق تولید باشیم.

به گزارش اردبیل رسا، ولی اسماعیلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تحقق شعار سال به نام « مهار تورم و رشد تولید» قطعا به رفع مشکلات معیشتی به عنوان مهمترین دغدغه مردم و نمایندگان منتهی خواهد شد، گفت: رهبر معظم انقلاب با تدبیری که دارند به موقع به این دو کلید واژه اساسی در حوزه اقتصادی کشور اشاره فرمودند چرا که ما هر اندازه در زوایای دیگر شاخص‌‎های توسعه کشور حرکت کنیم تا زمانی که نتیجه آن در سفره مردم قابل مشاهده نباشد نمی‌توان گفت اقداماتمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی همخوانی داشته است بنابراین مجلس و دولت باید دست به دست هم دهند تا با کاهش تورم، گشایشی در سفره مردم ایجاد شود.

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در مجلس قوانینی برای رفع موانع تولید و رساندن زمان اخذ مجوزها به 24 ساعت تصویب کردیم اما زمانی این قوانین به نتیجه مطلوب منتهی می‌شوند که در حوزه اجرایی کشور نیز هماهنگی لازم وجود داشته باشد بنابراین باید دولت در این زمینه همراهی و هماهنگی لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به اقداماتی که باید در جهت رفع موانع احتمالی در مسیر تحقق شعار سال انجام شود، تصریح کرد: اعضای تیم اقتصادی دولت که به طور مستقیم با حوزه تولید و مهار تورم ارتباط دارند باید هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند تا بتوانیم تورم را مهار کنیم و به دنبال آن شاهد رونق تولید باشیم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نرخ رشد تولید به دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه متناسب با پیش‌بینی‌های قانونگذار در برنامه‌های 5 ساله توسعه نیست کما اینکه رشد تولید باید به 8/8 برسد.

وی تاکید کرد: ما باید بستر لازم برای سرمایه‌گذاری را به نحوی فراهم کنیم که سرمایه‌گذاران بتوانند در بخش‌های مختلف اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند و در این راستا باید امنیت سرمایه آنها تضمین شود تا سرمایه‌گذار اطمینان حاصل کند که سرمایه‌گذاری که انجام داده است توجیه اقتصادی خواهد داشت و تحقق این مهم نیز در گروی مهار تورم است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: البته فعالیت‌های اخیر دولت در جهت برقراری ارتباط با کشورهای اسلامی و همسایه گام بلندی در جهت رونق سرمایه‌گذاری در کشور است که قطعا باید به منظور توسعه اقتصادی کشور تداوم یابد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مهار تورم و رشد تولید دو نکته کلیدی برای توسعه کشور هستند بنابراین لازم است مجلس و دولت در جهت تحقق شعار سال تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند تا پایان سال 1402 شرمنده مردم و رهبری نشویم.

انتهای پیام/