استاندار اردبیل خبرداد؛

بهره برداری از ۶۵ طرح اقتصادی در اردبیل

استاندار اردبیل گفت: همزمان باایام الله دهه مبارک فجر علاوه بر طرح های مورد حمایت صندوق کار افرینی امید، ۶۵ طرح اقتصادی با اشتغال زایی ۷۰۰ نفر در استان اردبیل به بهره برداری رسید.

به گزارش اردبیل رسا،  سید حامد عاملی در جریان افتتاح واحد قزل شیمی لیان تولید کننده سموم کشاورزی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اظهار کرد: در این ایام مبارک تعدادی از طرح های عمرانی نیز با اعتباری بالغ بر ۳هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سطح استان افتتاح شده که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

وی افزود: سرمایه گذاری صندوق کارآفرینی امید در استان اردبیل منشا خیر و برکت بوده که طرح های مختلف اقتصادی روستایی، خانگی، دانش بنیان با اشتغال زایی مناسب در ایام دهه فجر به بهره برداری رسید.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید داریم تصریح کرد: طی جلساتی با مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید کشور نیازمندی های استان جهت سرمایه گذاری و حمایت مطرح شده، و دستورات ویژه جهت حمایت از سوی مدیرعامل صادر شده است.

عاملی اضافه کرد: خوشبختانه مدیر عامل این صندوق در این وضعیت آب و هوایی اردبیل را برای افتتاح طرح ها انتخاب کرده که نشان دهنده جدیت در کار و توجه ویژه به استان های کمتر برخوردار این مسوول است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: همزمان با مناطق مختلف کشور، در استان اردبیل ۷۰۰ طرح تولیدی و اقتصادی مورد حمایت صندوق کار آفرینی به بهره‌برداری رسید که  بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان به این طرح ها هزینه شده است که در مقیاس کوچک، متوسط و خرد خانگی و دانش بنیان هستند.

استاندار اردبیل گفت:برخی از طرح های بخش تولید نیازمند حمایت ویژه بوده که مدیرعامل صندوق کار افرینی دستورات ویژه پیگیری و ارایه تسهیلات لازم را صادر کرده است.

وی اظهار کرد:تنها راه نجات استان در محور اقتصاد حمایت از تولید و ایجاد اشتغال پایدار است که امیدواریم روی این ریل حرکت کنیم.

در این افتتاح نعمت‌اله رضایی، مدیرعامل صندوق کارافرینی امید نیز از راه اندازی صندوق پیشرفت عدالت در استان ها خبر داد و گفت:در بودجه سال آینده، طرحی به نام «صندوق پیشرفت و عدالت» پیش‌بینی شده که منابع آن ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود البته با ضریب دو برابر و عاملیت بانک‌ها، این مبلغ ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

وی افزود: سهم استان اردبیل از منابع «پیشرفت و عدالت» ۶۰ هزار میلیارد ریال خواهد بود که در مجموع با منابع دیگر، این اعتبارات تا ۱۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش دارد که تحول انقلابی در حوزه اشتغال‌زایی استان اردبیل و کشور صورت می گیرد.

 

انتهای پیام/