معاون عمرانی استاندار اردبیل:

بهره‌برداری از ۷۵ کیلومتر بزرگراه در اردبیل تا پایان سال

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: امسال با تلاش و همت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل، ۷۵ کیلومتر بزرگراه در محورهای مواصلاتی استان اردبیل به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش اردبیل رسا، سید کمال‌الدین میرجعفریان عصر دوشنبه در اولین نشست ایمنی راه‌ها در سال جدید در اردبیل اظهار کرد: حذف نقاط حادثه‌خیز در استان برنامه اصلی مسئولان و متولیان امر است که ما به صورت مقطعی در آستانه نوروز لکه‌گیری و بهسازی را در برخی مسیرها آغاز کردیم و ادامه این کار را در قالب اصلاح نقاط حادثه‌خیز در سال‌جاری شاهد خواهیم بود.

وی ارتقای جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان را به راه‌های چهار خطه و بزرگراه یادآور شد و تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۵۵ کیلومتر و امسال نیز ۷۵ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل به زیر بار ترافیک خواهد رفت تا بخشی از حوادث ناگوار جاده‌ای کاهش پیدا کند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل تردد ۶۰ درصدی مسافران و گردشگران را در تعطیلات نوروزی یادآور شد و گفت: با توجه به افزایش سفرها به مقصد استان اردبیل که جز پنج استان پرتقاضا برای سفر بوده، با همکاری پلیس راه، راهداری و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان سعی شده سفرهای ایمن در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی برای هموطنان تدارک دیده شود.

میرجعفریان افزود: حوادث چند روز اخیر در جاده‌های استان نشان می‌دهد که بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو و رعایت سرعت مطمئنه بوده که انتظار می‌رود در ادامه سفرهای نوروزی این موارد مورد توجه قرار گیرد.

وی خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان را از علل اصلی تصادفات جاده‌ای در استان اردبیل برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم گردشگران و مسافران با طمأنینه و آرامش بیشتر سفر خود را انجام داده و در مسیرهای مختلف استراحت کافی را انجام دهند.

میرجعفریان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی که در سال‌جاری انجام شده، سعی بر این است تا در کنار ایمنی جاده‌ها و محورهای مواصلاتی به ویژه حذف نقاط حادثه‌خیز، اصلاح و بهسازی آنها و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی زمینه برای تردد ایمن در چهار خطه‌ها و بزرگراه‌ها نیز فراهم آید.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل اضافه کرد: از شمال استان تا جنوب و اتصال محور اردبیل – سرچم به بزرگراه‌های کشوری در قطعات مختلف مسیرها با همکاری پیمانکاران داخلی در حال ارتقا به چهار خطه شدن است که انتظار می‌رود با تأمین اعتبار مورد نیاز، بخش عظیمی از این پروژه‌ها در سال‌های آینده به نتیجه برسد.

انتهای پیام/