بلاتکلیفی معلمان حق‌التدریس مشمول استخدام

تعدادی از معلمان حق‌التدریس مشمول استخدام، امروز با تجمع مقابل وزارت آموزش و پرورش، خواستار صدور احکام استخدامی‌شان شدند.

به گزارش اردبیل رسا، تعدادی از معلمان حق‌التدریس مشمول استخدام، امروز با تجمع مقابل وزارت آموزش و پرورش، خواستار صدور احکام استخدامی‌شان شدند.

این معلمان که تعداد حدود 100 نفر بودند، در مقابل ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش با سر دادن شعارهایی چون «وزیر باکفایت، عدالت عدالت»، عنوان کردند که به دنبال اخذ حکم استخدامی‌شان هستند.

یکی از این معلمان به خبرنگار فارس گفت: ما معلمان حق‌التدریس قبل از سال 91 هستیم که بر اساس قانون مجلس، مشمول استخدام در این وزارتخانه شدیم.

وی ادامه داد: ما گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش هستیم و به رغم اینکه آزمون جامع را دادیم اما هنوز احکام استخدامی‌مان صادر نشده است. یکبار می‌گویند، مهر، بعد می‌گویند دی، بعد می‌گویند بهمن، الان هم خبری نیست.

این معلم با بیان اینکه ما 12 هزار معلم هستیم که اینگونه بلاتکلیف مانده‌ایم، اضافه کرد: ما با حقوق ماهیانه 2 میلیون و 200 هزار تومان یا 2 میلیون و 400 هزار تومان کار می‌کنیم و به رغم اینکه مشمول استخدام شدیم اما هنوز همینطور بلاتکلیف مانده‌ایم.

 اسامی معلمان حق التدریسی، برای أخذ کد کارمندی ارائه می‌شود

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در این خصوص اظهار کرد: براساس قانون مصوب مجلس، اسامی معلمان حق التدریسی، برای أخذ کد کارمندی و صدور احکام استخدامی آنها، به سازمان اداری استخدامی کشور تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام/