در راستای جهانی شدن مکتب سلیمانی؛

برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی مکتب حاج قاسم در اردبیل

نمایشگاه هنرهای تجسمی مکتب حاج قاسم در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش اردبیل رسا، حسین مظفری معاون فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل به تشریح جزئیات این نمایشگاه پرداخت و گفت: نمایشگاه هنرهای تجسمی مکتب حاج قاسم با محوریت تبیین نقش حاج قاسم سلیمانی در تمدن سازی نوین اسلامی و بررسی زندگی و سلوک شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی و وصیت‌نامه شهدا و طراحی پرتره‌های شهدای مدافع حرم استان اردبیل توسط سمیرا سلیمانزاده در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

نقش جوانان در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای کربلا را مهم عنوان کرد و گفت: یکی از آموزه‌های مهم که در متون قرآنی و روایی و هنرهای تجسمی ما روی آن تکیه شده است مسأله زنده نگه داشتن یاد پیامبران الهی، اولیا و شخصیت‌های بزرگ جامعه است.

معاون فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل به نقش مؤثر آموزه‌های مکتب حاج قاسم اشاره کرد و افزود: ما مکتب حاج قاسم و دفاع مقدس را ما فراموش نمی‌کنیم. رزمندگان با زیارت عاشورا، با یاد ائمه معصومین (ع) انرژی گرفته و در دفاع از میهن اسلامی رشادت‌های ماندگاری در تاریخ ایران اسلامی ثبت کردند و حاج قاسم نیز همین راه را ادامه داده بود.

مظفری خاطر نشان کرد: ماندگارترین پیام امام حسین (ع) برای جوانان همانا حفاظت از دین و ارزش‌های دینی است که جوانان امروز باید درک کنند که این مسئولیت بیشتر متوجه جوانان است.

این مسئول درباره نمایشگاه گفت: تعداد 30 اثر تابلو از وصیت‌نامه شهدا، جملات تیتروار درباره شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی و پرتره‌های شهدای مدافع حرم استان اردبیل توسط «سمیرا سلیمانزاده» مسئول انجمن نقاشان معاون فرهنگ سازی بسیج دانشجویی استان اردبیل طراحی شده است.

 

انتهای پیام/