مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان اردبیل خبر داد:

بررسي 45 قرارداد راکد در هيات حل اختلاف و داوري/ قراردادهای راکد فسخ می شود

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان اردبیل گفت: بر اساس قانون، موظف به بازپس گیری اراضی راکد از صاحبان قراردادهاي بلاتکلیف هستیم كه بدين منظور در طول سال چندين جلسه هيات حل اختلاف و داوري در شرکت شهرکهای صنعتی برگزار می شود تا ضمن بررسی قراردادهای راکد، این نوع قراردادها تعیین تکلیف شده و در صورت لزوم فسخ می شود.

به گزارش اردبیل رسا، محمد اهلي در چهارمين جلسه هيات حل اختلاف و داوري در سال جاري ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: هدف از برگزاری جلسات هیات حل اختلاف که با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و طرف های قرارداد برگزار می شود، رسیدگی به وضعیت قراردادهای راکد است تا در صورتی که زمینی بلاتکلیف مانده و از سوی سرمایه گذار به صورت راکد رها می شود، تعیین تکلیف شده و اراضی آزاد شده به سرمایه گذاران واقعی واگذار شود.

وي تصریح کرد: در صورت عدم آزاد سازی این اراضی راکد، با گذشت زمان دیگر زمینی در شهرکهای صنعتی وجود نخواهد داشت تا به سرمایه گذاران واقعی واگذار شود و شهركهاي صنعتي جولانگاه دلالان و فرصت طلبان خواهد شد.

اهلی ادامه داد: خوشبختانه امروز شاهد برگزاری چهارمین جلسه هیات حل اختلاف در سال 1400 بودیم که در این جلسه تعداد 45 قرارداد راکد مورد بررسی قرار گرفت كه نتيجه آن منتهي به مهلت به برخي از قراردادها و يا فسخ برخي دیگر از سوی داور شد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي از صاحبان قراردادهای راکد دعوت نمود تا هرچه سریعتر نسبت به تکمیل طرح صنعتی خود اقدام کرده و یا در صورتی که قادر به اجرای طرح خود نیستند نسبت به فسخ قرارداد اقدام کنند، در غیر اینصورت قراردادهای راکد با حکم قضایی خلع ید شده و فسخ خواهد شد.

وی در پایان اشاره ای هم به نحوه خرید و فروش اراضی در شهرکهای صنعتی کرد و افزود: بر اساس قانون هرگونه خرید و فروش اراضی و یا واحدهای تولیدی خارج از مجوز شرکت شهرکهای صنعتی وجاهت قانونی نداشته و به طور حتم، موجب ضرر و زیان خریداران خواهد شد.

 

انتهای پیام/