مدیرکل کمیته امداد اردبیل خبر داد؛

ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی جدید برای مددجویان کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۶ هزار فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در ۱۰ ماهه امسال ایجاد شده است.

به گزارش اردبیل رسا، علیرضا حسین‌نژاد شامگاه دوشنبه در جلسه شورای مدیران کمیته امداد استان با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار تضمین استقلال اقتصادی خانواده‌ها را فراهم می‌آورد، اظهار کرد: ۶ هزار فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در ۱۰ ماهه امسال ایجاد شده است.

وی توانمندی خانواده‌ها برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی را از محوری‌ترین برنامه‌های کمیته امداد عنوان کرد و گفت: بیشترین توان خود را بر روی اجرای طرح‌های جدید و نوین گذاشته‌ایم تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود، بتوانیم شاهد توانمندی خانواده‌ها در تمامی زمینه‌ها باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به جذب ۶۴ درصدی منابع تخصیص یافته از بانک‌های عامل، بیان کرد: در طول این مدت برای اجرای ۶ هزار طرح‌های اشتغال‌زایی، بیش از ۳۰۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی پرداخت شده است.

حسین‌نژاد افزود: ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی از دیگر برنامه‌های این نهاد است که تاکنون ۴ هزار و ۷۵۰ نفر از مددجویان آموزش‌های لازم شغلی را فراگرفته‌اند تا بر اساس استعداد و توانایی‌های خود وارد بازار کار شوند.

وی گفت: نظارت و بازدیدهای مستمر از طرح‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای کمیته امداد برای پایدارسازی فرصت‌های شغلی است که امدادگران کمیته امداد در کنار این امر به مجریان طرح‌های اشتغال، راهنمایی و مشاوره‌های لازم را ارائه می‌کنند تا هیچ‌گونه انحرافی در اجرای طرح ایجاد نشود.