رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی یک ضرورت است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی با توجه به حجم بالای تولیدات کشاورزی مازاد استان یک امر ضروری و لازم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اردبیل رسا، نادر تقی زاده ظهر یکشنبه در نشست با کارکنان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: اردبیل با توجه به فراوانی محصولات کشاورزی به عنوان قطب کشاورزی و محور توسعه استان تلقی می‌شود که برای صادرات محصولات کشاورزی به حوزه قفقاز ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی یک ضرورت است.

وی افزود: با توجه به حجم بالای تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان در برخی محصولات مانند حبوبات، عسل، سیب زمینی، صیفی‌جات و گوشت ایجاد منطقه‌آزاد تجاری کشاورزی امتیازات ویژه‌ای را می‌تواند برای تولیدکنندگان این بخش به همراه داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: احداث بارانداز برای صادرات در این بخش می‌تواند با ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال پایدار موجب جذب سرمایه‌های خارجی و داخلی در بخش کشاورزی شود و در نهایت منجر به ورود استان به بازارهای خارجی و گسترش صادرات شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه توجه به سرمایه‌گذاری عظیمی که در حوزه گلخانه‌های استان صورت گرفته تصریح کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها شرایط مساعدی را جهت سرمایه گذاری‌های اقتصادی برای فعالان اقتصادی در زمینه کشاورزی فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در استان شاهد تحولات اقتصادی و صادرات به خصوص در بخش کشاورزی خواهیم بود، افزود: راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری بیشترین میزان سهم اشتغال در استان را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام/