مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل:

انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آبی منازل ضروری است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل از کلیه مشترکان آب و فاضلاب در شهرو روستاهای این استان خواست تا با انجام اقدامات پیشگیرانه از یخ زدگی تاسیسات آب و فاضلاب منازل و وارد آمدن خسارت و معضلات ناشی از آن جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری اردبیل رسا، همزمان با فرا رسیدن فصل سرما و کاهش محسوس دمای هوا ، مدیر عامل این شرکت از کلیه مشترکان آب و فاضلاب در شهرو روستاهای این استان خواست تا با انجام اقدامات پیشگیرانه از یخ زدگی تاسیسات آب و فاضلاب منازل و وارد آمدن خسارت و معضلات ناشی از آن جلوگیری کنند.

وی افزود: نگهداری از تاسیسات آب و فاضلاب در داخل منازل به عهده مشترکین می باشد و وارد آمدن هرگونه خسارتی که ناشی از سهل انگاری باشد برعهده مشترک خواهد بود.

مدیرعامل آبفااردبیل افزود:  کنتورهای آب و لوله ها و شیر آلاتی که در خارج از فضای منزل( حیاط ، پیلوت و… ) قرار گرفته اند نقاطی هستند که در معرض یخ زدگی قرار دارند که می توان با انجام اقدامات بسیار ساده از یخ زدگی آنها در فصل سرما جلوگیری کرد.

وی عایق نمودن کنتور های آب را با پشم شیشه و قراردادن کیسه های گونی پر از خاک اره را در درون دریچه های کنتور ازساده ترین روش محافظت کنتور در مقابل یخ زدگی برشمرد و افزود مشترکان همچنین می توانند با پیچیدن پشم شیشه به کلیه قسمتهای لوله ها و شیر آلاتی که در فضای باز قرار دارند از یخ زدگی ، ترکیدگی لوله ها و قطعی آب در فصل سرما جلوگیری نمایند .

وی در پایان ریختن آب داغ بر روی لوله ها و شیرآلات یخ زده را از مهمترین عوامل ترکیدگی آنها برشمرد و از مشترکان خواست از ریختن آب داغ بر روی تاسیسات یخ زده و آتش نمودن در درون دریچه های کنتور بطور جدی پرهیز نمایند و مشترکین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با سامانه اطلاعات مردمی 122 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/