انتقاد هیأت رییسه نظام مهندسی ساختمان اردبیل از کیفیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن

هیأت رییسه نظام مهندسی ساختمان اردبیل گفت: طرح‌های اجرایی نهضت ملی مسکن در اردبیل مهندس ناظر ندارد و به نظر می‌رسد با کیفیت پایین در حال اجرا هستند.

به گزارش اردبیل رسا، وثوقی ایرانی شامگاه جمعه در نشست با مسئولان مسکن در اردبیل، اظهار کرد: در شهرک شهید سلیمانی برخی پروژه‌ها به سقف ششم رسیدند در حالی که این پروژه‌ها فاقد مهندس ناظر بوده و ضرورت دارد در این زمینه تدبیری درست اندیشیده شود.

وی ضرورت اجرای دقیق قوانین را در این بخش یادآور شد و تصریح کرد: بزرگترین پروژه مسکن استان باید از یک قاعده و قانون منسجم برخوردار باشد و اصلاً پسندیده نیست این پروژه‌ها بدون ناظر فنی اجرایی شده و واحدهای بی‌کیفیتی را تحویل مردم دهیم.

عضو هیأت رئیسه نظام مهندسی ساختمان اردبیل گفت: ضروری است تا متولیان امر هر چه سریع‌تر برای پروژه‌ها از طریق سازمان نظام مهندسی ناظر بر اساس قوانین و مقررات انتخاب کرده و به‌کارگیری کنند.

وثوقی ایرانی افزود: طرح نهضت ملی مسکن از طرح‌های امیدبخشی است که مردم ما به ویژه افراد فاقد مسکن به آن دل بسته و امیدوار هستند که انتظار می‌رود این پروژه با نظارت‌های دقیق و استفاده از مصالح کیفی به شکل مطلوب و مناسب اجرایی و عملیاتی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نظام مهندسی ساختمان آمادگی دارد تا در فرآیند مختلف اجرای نهضت ملی مسکن با گستردگی خاص در شهر اردبیل از نیروهای توانمند، متخصص و با تجربه خود استفاده کرده و به ساخت و ساز مناسب و ایمن آن کمک کند.

عضو هیأت رئیسه نظام مهندسی ساختمان اردبیل اضافه کرد: هر چند برخی‌ها به روی این مسأله و نبود مهندس ناظر چشم بسته‌اند اما ضرورت دارد با تدبیر مناسب مسئولان استان به ویژه شورای مسکن مشکلات و موانع به وجود آمده در این بخش برطرف و از ظرفیت مهندسان ناظر توانمند استفاده شود.