معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل اعلام کرد؛

انتظار مردم اردبیل برای افزایش کیفیت آب آشامیدنی به پایان می‌رسد

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با بهره‌بردای از پروژه برج آبگیر سد یامچی و ارتقا تصفیه خانه آب شرب اردبیل به سیستم DAF کیفیت آب شرب مرکز تا 80 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش اردبیل رسا، جبرائیل رمضانی در بازدید از سید یامچی و پروژه ارتقا کیفیت آب شرب اردبیل گفت: این سد با هدف اولیه تامین آب کشاورزی اراضی پایین دست احداث و بعدها به جهت افزایش جمعیت شهر اردبیل، تغییر  اقلیم و کاهش میران سطح بارندگی‌ها به مهمترین منبع تامین آب شرب مرکز استان تبدیل شد.

وی مهمترین عامل عدم رضایت مردم اردبیل از کیفیت آب آشامیدنی را عدم لحاظ استانداردهای موجود برای مصرف شرب به جهت ماهیت کشاورزی سد یامچی عنوان کرد و افزود: با بهره‌بهره برداری از پروژه برج آبگیر و ارتقا تصفیه‌خانه  آب شرب اردبیل به سیستم نوین DAF، کیفیت آب شرب مرکز استان تا 80 درصد افزایش می‌یابد.

جبرائیل رمضانی ادامه داد: ارزش مالی این پروژه بیش از 600 میلیارد ریال بوده و عملیات بهره‌برداری از آن در شهریور ماه سال جاری، هم زمان با هفته دولت انجام خواهد شد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به انجام پیگیری‌های لازم جهت تامین اعتبار این طرح افزود: به فضل خدا پروژه ارتقا کیفیت آب شرب مرکز استان در آذر ماه سال گذشته کلید خورد و طبق برنامه زمان‌بندی در حال اجرا است.

 

انتهای پیام/