نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

اقدامات مثبت دیوان محاسبات در سال‌های اخیر/مردمی بودن دستگاه‌های نظارتی یک ضرورت است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: دیوان محاسبات کشور بعنوان یک دستگاه نظارتی و حسابرسی در سال‌های اخیر بصورت مقتدرانه و مثبت عمل کرده است. 

به گزارش اردبیل رسا به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در دیدار با سرپرست دیوان محاسبات استان اردبیل، اظهار کرد: دیوان محاسبات بعنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی باید در امور و اقدامات خود مقتدرانه و به دور از هرگونه نگاه‌های سیاسی و جناحی عمل کند.

وی با اشاره به اقدامات اخیر دیوان محاسبات، افزود: مردمی بودن دستگاه‌های نظارتی یک ضرورت است که دیوان محاسبات در مدیریت کنونی به این موضوع مهم توجه ویژه داشته است.

امام جمعه اردبیل گفت: ارائه گزارشات سالانه بودجه به مجلس از اصلی ترین وظایف سازمانی دیوان محاسبات است که امسال شاهد بودیم با تلاش جهادی، گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۰، شش ماه زودتر از موعد مقرر قانونی ارائه شد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: ارسال گزارش تفریغ بودجه زودتر از موعد، تهیه و ارائه لایحه بودجه توسط دولت از ایجاد فساد مالی و انحرافات بودجه جلوگیری کرده و برای تنظیم بهتر بودجه‌ سال بعد کمک شایانی می‌کند.

در ادامه عقیل شکری سرپرست دیوان محاسبات استان اردبیل ضمن ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۰ و اقدامات این دستگاه در استان، گفت: دیوان محاسبات وظیفه نظارت و حسابرسی بر دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهایی که به نحوی از بودجه کل کشور استفاده می‌کنند را برعهده دارد که در تلاش هستیم برای صیانت از بیت المال، گلوگاه‌های فساد و مشکلات مالی احتمالی را شناسایی کرده و در این خصوص اقدامات لازم پیشگیرانه را انجام دهیم.

شکری تصریح کرد: سامانه ارتباط مردمی ۱۹۸ یکی از اقدامات دیوان در راستای شعار دیوان فناورانه مردم پایه با هدف نظارت مردمی بر عملکرد مالی دستگاه‌های دولتی و افزایش تعامل دوسویه دیوان و مردم طراحی و عملیاتی شده است.

 

انتهای پیام/