اردبیل میزبان ۹ شهید گمنام می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: همزمان با ایام فاطمیه شهرهای مختلف این استان میزبان پیکرهای پاک و مطهر ۹ شهید گمنام می‌شود.

به گزارش اردبیل رسا، علی واحد روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: آیین استقبال از پیکر مطهر ۹ شهید گمنام دفاع مقدس ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۲ آذر ماه با حضور مردم شهیدپرور و مسئولان استان در فرودگاه اردبیل برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: طی ایام فاطمیه مراسم‌های مختلفی در تمامی شهرهای استان برگزار و در نهایت روز شنبه ۲۵ آذر ماه همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س)، بعد از نماز مغرب و عشاء شب وداع با شهدای گمنام در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل با حضور گسترده آحاد مختلف مردم و مسئولان برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: مراسم استقبال رسمی از این شهدای گمنام ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۲۶ آذرماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) در مصلای نماز جمعه اردبیل برگزار و بعد اقامه نماز شهدا و سخنرانی پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام از مصلای اردبیل تا میدان شریعتی تشییع و برای خاکسپاری به شهرهای مختلف استان مشایعت خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل اضافه کرد: پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در پردیس دانشگاه فرهنگیان و پارک شهرک اداری (کارشناسان) شهر اردبیل، پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در پارک شهر فخرآباد و پارک ورودی بخش قصابه شهرستان مشگین شهر و پیکر مطهر ۲ شهید گمنام دیگر نیز در محوطه شرکت کشت و صنعت مغان و پارک بسیج بخش ایران آباد شهرستان پارس آباد تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

واحد ادامه داد: همچنین پیکر مطهر یک شهید گمنام در ستاد هنگ مرزی شهرستان گرمی، پیکر مطهر یک شهید گمنام در روستای سولای شهرستان نمین و پیکر مطهر یک شهید گمنام دیگر نیز در پارک شهر بخش کورائیم شهرستان نیر با حضور گسترده آحاد مختلف مردم و مسئولان برگزار خواهد شد.

وی از تمامی علاقمندان و دلسوختگان فرهنگ جبهه، ایثار و شهادت و مردم ولایی، شهید پرور و همیشه در صحنه استان اردبیل خواست با حضور پرشکوه خود در این مراسمات دین خود را نسبت به مقام شامخ شهدای والامقام ادا کنند.

تاکنون پیکرهای پاک و مطهر ۸۴ شهید گمنام در ۵۳ نقطه مختلف استان اردبیل با حضور پر شکوه آحاد مختلف مردم، خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان و مسئولان نظامی، انتظامی و عالی استان تشییع و خاکسپاری شده و با تشییع و خاکسپاری این ۹ شهید گمنام این تعداد به ۹۳ شهید گمنام خواهد رسید.

استان اردبیل با تقدیم سه هزار و ۴۰۰ شهید از مجموع ۲۲۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس و حدود ۱۰ هزار جانباز جزو سه استان برتر در کشور است که بیشترین شهدا را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است./