اخذ رضایت ۶ پرونده قصاص از اول سال در اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: شعبات شورا با پرهیز از آمارگرایی به دنبال ایفای رسالت ذاتی و اصلی شوراهای حل اختلاف باشند.

به گزارش اردبیل رسا، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو در همایش توسعه حل اختلاف استان اردبیل به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس شورا های حل اختلاف با بیان اینکه فلسفه شورای حل اختلاف که بر مبنای ایجاد صلح و سازش در بین مردم ایجاد شده است، اظهار کرد: شعبات شورا با پرهیز از آمارگرایی به دنبال ایفای رسالت ذاتی و اصلی شوراهای حل اختلاف باشند.

وی تاسی از آیات و روایات خدمت در توسعه حل اختلاف و آشتی دادن مردم در دعاوی را از کارهای خوب و نیک دانست و افزود: کارکنان توسعه حل اختلاف استان با هدف ایجاد و توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه جهادگونه فعالیت می‌کنند که دارای اجر دنیوی و اخروی در پیشگاه پرودگار متعال است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با تاکید بر لزوم دقت توأم با تسریع در رسیدگی‌ها، تکریم بیش از پیش ارباب رجوع بیان کرد: اولویت‌های دستگاه قضایی استان اقدام براساس سند تحول قضایی و ارایه خدمت به مردم و تسهیل در امور با استفاده از فن‌آوری‌های نوین است.

وی در ادامه با اشاره به نقشه‌های شوم دشمنان ملت و تلاش برای ترویج فرهنگ غربی با استفاده از فضای مجازی گفت: ترویج فرهنگ اسلامی و شعائر دینی و شرکت گسترده در مناسبت‌های ملی و مذهبی و نیز تبیین احکام دینی در بین نوجوانان و جوانان از عوامل اصلی شکست نقشه‌های پوشالی دشمنان است.

حجت الاسلام علوی، رئیس توسعه حل اختلاف در استان نیز با ارایه گزارش عملکرد شورا از فعال شدن ستاد صبر با بهره‌مندی از افراد ذی نفوذ و معتمدین محلی برای ایجاد صلح و سازش و اقدامات مطلوب هسته جهادی بخشایش و اخذ رضایت در ۶ پرونده مربوط به قصاص در ۶ ماهه سال جاری خبر داد.

پایان پیام/