اختصاص یک هکتار زمین برای اجرای مسکن ملی در اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از اختصاص بیش از یک هزار هکتار زمین به اجرای طرح مسکن ملی در این شهر خبرداد.

به گزارش اردبیل رسا، محبوب حیدری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: اجرای طرح‌های مختلف عمرانی در حوزه‌های مختلف نیازمند تدوین برنامه‌های اساسی و مهم است تا بتوانیم در راستای توسعه برنامه‌های اقتصادی پیشگام عمل کرده و در سال جدید با مهار تورم و رونق تولید شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر باشیم.

وی افزود: درصدد هستیم با اهمیت ویژه به اجرای طرح مسکن ملی موفق عمل کرده و به همین منظور بیش از یک هزار هکتار زمین در سال های اخیر به منظور رفع مشکلات موجود و بهبود وضعیت زمین‌های مسکن ملی تامین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد:  تامین مسکن برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران و نیز مددجویان بهزیستی و نهادهای حمایتی نی به شکل کامل انجام می‌شود.

حیدری با بیان اینکه تمام سعی و تلاش ما بر این است تا دغدغه‌ای از بابت تامین زمین وجود نداشته باشد بیان کرد: نظارت از 350 پروژه به همراهی نظام مهندسی در حال انجام است و در همین راستا نیز کنترل و پایش طرح‌ها و نقشه‌ها و پروانه‌های صادر شده به صورت مداوم انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: اقدام برای صدور پروانه کار و اشتغال از طریق درگاه ملی مجوزها انجام می‌یابد و در این زمینه 210 فقره صدور اولیه مجوز کسب و کار توسط سامانه پروانه اشتغال سپامک انجام یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ضمن اشاره به عدم رعایت مقررات ملی ساختمان و نظام مهندسی ‍168 فقره از ساختمان‌ها نیز گفت: برخورد قاطع با متخلفان از طریق شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی در دستور کار بوده و انتظار می‌رود برنامه‌ریزی‌ها در راستای رفع مشکلات با جدیت محقق شود.

 

انتهای پیام/