استاندار اردبیل خبرداد:

اختصاص اعتبار ۱۵ میلیاردی به تونل دوم حیران

استاندار اردبیل با بیان این‌که در هفته گذشته ۱۵میلیارد تومان از اعتبارات مصوب سفر استانی رئیس‌جمهور به تونل دوم حیران تخصیص یافت، بر تلاش برای بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از این پروژه جهت رفع گره‌های ترافیکی تأکید کرد.

 به گزارش اردبیل رسا، سیدحامد‌ عاملی در بازدید از پروژه تونل دوم حیران اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم استان اردبیل در موضوع ترانزیت و همچنین ورود و خروج به مرکز استان و رفع گره‌های ترافیکی منطقه، پروژه تونل دوم حیران بوده که این تونل از محل مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان دارای منابع مالی مناسبی است.

۴۰۰میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به استان اردبیل تخصیص یافت

وی افزود: در هفته گذشته بیش از ۴۰۰میلیارد تومان برای پروژه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل تخصیص داده شد که سهم پروژه تونل دوم حیران هم حدود ۱۵میلیارد تومان بوده و مبلغی دیگری هم تا پایان آذر تخصیص خواهد یافت.

استاندار اردبیل ادامه داد: تأکید ما به نتیجه رساندن و آماده بهره‌برداری شدن این پروژه تا پایان خرداد سال آینده با تلاش پیمانکار و راه‌وشهرسازی استان اردبیل است تا مشکلات ترافیکی مردم به‌ویژه در روزهایی که با موج گردشگر مواجه هستیم، رفع شود.

بازگشایی کل مسیر تونل دوم حیران به اتمام رسید

عاملی تصریح کرد: در حال حاضر بازگشایی کل مسیر تونل به اتمام رسیده و تأخیرها در این زمینه نیز به‌دلیل ریزش‌های حین بازگشایی بوده و کف‌برداری نزدیک به نصف مسیر هم صورت پذیرفته است تا پس از آن لاینینگ نیز سریع‌تر انجام و پروژه آماده بهره‌برداری شود.

وی گفت: امیدواریم با منابع تخصیص‌یافته و همچنین اقداماتی که مقرر شد راه‌وشهرسازی استان اردبیل برای تأمین بخش دیگری از اعتبارات پروژه انجام دهد، شاهد به بهره‌برداری رسیدن هر چه سریع‌تر این پروژه باشیم.

پایان پیام/