مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل خبر داد:

آماده سازی 60 هکتار از اراضی شهرک صنعتی ۲ اردبیل برای واگذاری به سرمایه گذاران 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: ایجاد زیرساخت ها در شهرک های صنعتی، از مهمترین اقدامات این شرکت برای فراهم کردن بسترهای سرمایه گذاری است که تلاش می کنیم با تامین این زیرساخت ها، زمینه حضور سرمایه گذاران در استان افزایش یابد.

به گزارش اردبیل رسا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، محمد اهلی در جریان بازدید از پروژه آماده سازی فاز 60 هکتاری شهرک صنعتی اردبیل2 اظهار داشت: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد حضور چشمگیر سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی هستیم که برای استمرار این حضور، طرح های توسعه ای و زیرساختی میان مدت و بلند مدتی در دستور کار این شرکت قرار گرفته شده است.

اهلی یکی از برنامه های میان مدت این شرکت را آماده سازی اراضی در اختیار برشمرد و افزود: برای این منظور، آماده سازی شهرک ها و نواحی صنعتی استان در چندین جبهه مختلف در حال اجرا بوده که آماده سازی فاز 60 هکتاری شهرک صنعتی اردبیل2 از جمله این اقدامات است.

وی میزان برآورد هزینه کرد برای اجرای این پروژه مهم را در حدود 100 میلیارد تومان برشمرد و افزود: عملیات آماده سازی این فاز از شهرک از اوایل سال گذشته آغاز شده است که در صورت تامین اعتبارات، تا پایان سال جاری آماده واگذاری به متقاضیان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل مکان یابی و تملک اراضی جدید را از جمله برنامه های درازمدت این شرکت برشمرد و اظهار داشت: با توجه به اتمام زمین در برخی از شهرک های صنعتی، ایجاد شهرک های جدید به طور جد مورد تاکید این شرکت بوده و تلاش می شود تا با پیگیری های لازم، طرح های توسعه ای و تملک اراضی به سرانجام برسد.

وی تامین زمین در مرکز استان را از جمله مشکلات حال حاضر توسعه شهرک های صنعتی برشمرد و افزود: به دلایل مختلف، مراکز استان ها همواره مورد توجه سرمایه گذاران بوده و با توجه به اشباع شهرک صنعتی اردبیل2 تا دو سال آینده، متاسفانه در تامین سرمایه گذاران آتی دچار مشکل خواهیم شد.

اهلی تملک و احداث یک شهرک صنعتی بزرگ با مقیاس 1000 هکتاری را از ضروریات توسعه صنعت مرکز استان برشمرد و بر پیگیری ها و احداث این شهرک صنعتی تاکید کرد.

 

انتهای پیام/